Dieta Dukana jest polecana tym, którzy nie mają czasu na sport

Należy liczyć kcal, ograniczać jedzeniu

Dieta Dukana opiera się na białku. To ono jest najważniejszym składnikiem planu żywieniowego. Nie trzeba liczyć kalorii, ograniczać się w jedzeniu. Wystarczy dostosować się do zasad, które polegają na odpowiednim łączeniu i unikaniu produktów. Dieta proteinowa ma tę zaletę, że stosując ją, nie odczuwa się głodu. Poza tym ma się dobre samopoczucie (wadą innych sposobów na odchudzanie jest to, że często po rozpoczęciu kuracji można zaobserwować zmiany nastrojów).

Sprzęga ze decydującym wydatkiem energetycznym

Dieta białkowa zawiera smaczne, zdrowe i łatwo dostępne artykuły żywnościowe, których najważniejszym składnikiem jest białko - budulec mięśni, kości, zębów. Nadmiar białka zmusza organizm do jego wydalenia. To wiąże się ze znacznym wydatkiem energetycznym z jego strony. Energia, jaką organizm zużywa, aby spalić, przetrawić białko, jest większa od tej dostarczanej przez ten związek organiczny. Organizm, aby poradzić sobie z tym procesem, pobiera energię z zapasów tłuszczu. Tak rozpoczyna się odchudzanie.

Dieta Dukana ma cztery fazy:

Obowiązkowo należy popijać wodę, możemy

W pierwszym etapie je się głównie chude mięso, nabiał, ryby. Obowiązkowo trzeba pić wodę, można też herbatę, zioła, kawę. W drugiej części do jadłospisu włącza się ogórki, pomidory, sałatę, szparagi. Dozwolone są też grzyby. Jednak w przypadku nieosiągnięcia rezultatów przez pięć dni, trzeba zostać przy pierwszej fazie (jeść produkty wysokobiałkowe).