Dieta proteinowa - jeden ze sposobów na zrzucenie niechcianych kilogramów.

Niestety, każdorazowo natura analogicznie

Wszyscy chcieliby mieć idealną, piękną i seksowną figurę, bez żadnych fałdek czy niechcianego tłuszczyku tu i ówdzie. Niestety, nie zawsze natura jest tak samo łaskawa i szczodra dla każdego. Czasami również, my sami doprowadzamy do nadwagi i otyłości. Jedyną drogą na pozbycie się zbędnych kilogramów jest odchudzanie. Jak osiągnąć wymarzony efekt? Wystarczy zastosować odpowiednią dietę odchudzającą, trochę poćwiczyć, ewentualnie wspomóc się tabletkami odchudzającymi. Rezultaty takiego połączenia mogą być widoczne nawet w ciągu miesiąca.

Autorem bestsellerowej pozycje pt

Jednym ze sposobów jest dieta proteinowa . Twórcą diety proteinowej jest francuski lekarz Pierre Dukan. Jest on autorem bestsellerowej książki pt. Nie potrafię schudnąć. Pierre Dukan jako dietetyk od kilkudziesięciu lat specjalizuje się w problematyce nadwagi i otyłości. Opracował on program żywieniowy, który nie wymaga drastycznego ograniczenia ilości spożywanych posiłków, a jedynie przywyknięcia do nowych, zdrowych nawyków żywieniowych.

Dietetycy pracujący poradniach

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek diety, warto zasięgnąć opinii dietetyka. W obecnych czasach istnieje wiele poradni, które zajmują się odchudzaniem ludzi z nadwagą i ludzi otyłych. Dietetycy pracujący w takich poradniach są w stanie opracować idealną dietę dostosowaną do założonych celów i co najważniejsze, do charakterystyki organizmu. Po pierwsze, nie ma powodu, aby wstydzić się przed wizytą w takiej poradni. Po drugie, nie warto słuchać rad koleżanek czy znajomych. Nawet, jeśli kolega lub koleżanka dzięki swojej diecie schudła kilka kilogramów w krótkim czasie, w naszym przypadku efekty mogą być skromniejsze, a niekiedy nawet odwrotne od zakładanych. Każdy organizm jest inny i mimo rad, zapewne szczerych i przydatnych, lepiej jest zasięgnąć opinii dietetyka. Jeśli jednak wizyta u dietetyka jest niemożliwa, każdy może odchudzać się na własną rękę. Należy jednak pamiętać, aby robić to z rozsądkiem, by nie dopuścić do zagrożenia naszego zdrowia, a co gorsza - życia.

Zdrowe odchudzanie, to mądre odchudzanie, które wiąże się z utratą wagi na poziomie około jednego, dwóch kilogramów tygodniowo. Jeśli ktokolwiek, gdziekolwiek, czy to na ulotce czy w reklamie telewizyjnej wmawia nam, że schudniemy szybko i zdrowo, albo świadomie wprowadza nas w błąd, albo nie liczy się z naszym zdrowiem.