Jakich wskazówek na temat skóry i jej pielęgnacji udzieli dermatolog?

Momencie zdrowie

Wielu z nas nie docenia roli, jaką we współczesnym świecie odgrywają dermatolodzy. O ile większość kobiet regularnie odwiedza kosmetyczkę, o tyle wizyta u dermatologa to w przypadku wieku z nich ostateczność. A przecież to właśnie zdrowie naszej skóry decyduje o jej świeżym, promiennym wyglądzie. Wskazówki i porady, których udzieli Ci lekarz wcielone w życie mogą przynieść zdecydowaną poprawę stanu i kondycji Twojej skóry.

Kosmetyczka ma momecie szerokich kompetencji

Dermatolog może zalecić Ci stosowanie specjalnych aptecznych kosmetyków, a nawet zapisać krem wykonywany na Twoje indywidualne zamówienie. Kosmetyczka nie ma w tym przypadku tak szerokich kompetencji. W gabinecie dermatologicznym możesz zasięgnąć również porady dotyczącej zabiegów medycyny estetycznej, którym chciałabyś się poddać.

Drogą zyskasz pewność, twoim wypadku

Chociaż botoks i kolagen, na których opiera się współczesna medycyna estetyczna to proste, mało inwazyjne zabiegi, konsultacja dermatologiczna przed wykonaniem któregokolwiek z nich jest jak najbardziej zalecana. W ten sposób zyskasz pewność, że w Twoim przypadku nie ma żadnych przeciwwskazań do przeprowadzania zabiegu. To przykre, jednak nie każdy lekarz medycyny estetycznej pamięta o przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu z pacjentką, co może skutkować ryzykiem powikłań i komplikacji. Aby tego uniknąć, podeprzyj się opinią dobrego dermatologa. Dodatkowo, lekarz na podstawie swojego doświadczenia i zasłyszanych opinii może doradzić Ci skorzystanie z usług konkretnej kliniki. Zaufany dermatolog to najbardziej wiarygodne źródło tego rodzaju informacji.